• Zdobili sa medovníky

• December je pomaly na konci, a preto si môžeme pripomenúť ešte zopár aktivít, ktoré žiaci počas tohto mesiaca stihli.

Jednou z takýchto aktivít bolo aj zdobenie medovníkov. Žiaci si medovníčky vlastnoručne ozdobili a následne si na nich pomaškrtili 😋👌.

• Mikuláš

• Aj tento rok sme sa dočkali Mikuláša a jeho skvelých a usilovných pomocníkov🎅❄️

• Pasovanie prvákov

• Dňa 1. 12. 2022 sa na našej škole uskutočnilo slávnostné pasovanie našich najmladších žiakov - prvákov.

Najskôr museli prváci pred očami svojich rodičov dokázať, že už sa v škole niečo naučili a vyriešiť úlohy piatich kráľovských komnát: Šikovníčkovo, Básničkovo, Písmenkovo, Číselkovo a Hádankovo. Komnatami ich sprevádzali milé princezné 👸👸🏻👸🏼 - šikovné žiačky zo školského parlamentu.

Keďže úlohy v piatich komnatách zvládli na výbornú, pani riaditeľka rozhodla, že sú hodní stať sa ozajstnými žiakmi našej školy. Svoju hodnosť poriadnych žiakov potvrdili zložením slávnostného prváckeho sľubu, po ktorom nastalo samotné pasovanie.

Prajeme im, aby sa im v škole čo najlepšie darilo a aby sa do školy vždy tešili tak, ako to zaspievali v záverečnej pesničke 😊👏.

• Informatická súťaž - iBobor

• V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž.

Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras a po slovensky Informatický bobor.

Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín a jednou z nich je aj Slovensko.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov a posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.

Najúspešnejšími riešiteľmi zo všetkých zúčastnených žiakov sú:
            🏆 Simona Podpleská (72 b) - v kategórii Drobci (3. ročník)
            🏆 Tomáš Mohylák (68 b) - v kategórii Bobríci (4.-5. ročník)
            🏆 Natália Lisková (65 b) - v kategórii Benjamíni (6.-7. ročník)
            🏆 Veronika Pilátová (71 b) - v kategórii Kadeti (8.-9. ročník)

Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za účasť 😊. A najlepším riešiteľom GRATULUJEME 🥳👏! Veríme, že sa zapojíte aj o rok.