• Digitálna bezpečnosť

• Pri príležitosti Dňa počítačovej bezpečnosti si pripomeňme, ako sme sa tento mesiac venovali digitálnej bezpečnosti a urobili nesmierne dôležitý krok k zodpovednému digitálnemu správaniu!

🌐👥 Preberali sme témy ako kyberšikanovanie, prevencia závislosti od sociálnych sietí, spoznávanie falošných správ, ochrana pred stratou financií a nebezpečenstvo závislosti na hrách.

Žiaci sledovali vzdelávacie videá na stránke zmudri.sk a taktiež si užívali niekoľko menej vážnych kreslených seriálov na ovce.sk. Aktívne diskutovali a zúčastnili sa rôznych aktivít súvisiacich s danými témami.

💬Ani žiaci z prvého stupňa nezaostávali! Okrem rôznych aktivít si zahrali aj hry. 🕹️ Naši prváci diskutovali o tom, kto môže byť digitálnym hrdinom a vytvorili vlastné obrázky svojich hrdinov.

💡Nech sa naša škola stáva miestom, kde sa učíme byť digitálne zodpovední! 👏

• Olympiáda z anglického jazyka

• V kategórii 1.A si prvé miesto odniesla Kamila Špircová, nasledovaná druhým miestom Samuelom Korčekom a tretím miestom Emou Gašincovou 🥇🥈🥉

V kategórii 2.A excelovali🥇 Tomáš Židek,🥈 Karin Tatarková,🥉 Adam Dolinaj a Sofia Svrčková.
            Gratulujeme
            všetkým žiakom k skvelým výsledkom! 🌟👏

Pevne veríme, že Tomáš a Kamilka budú našu školu úspešne reprezentovať aj na okresnom kole! 💙📚

• Znižovanie vplyvu obalov na životné prostredie!

• Výzva: Desiata do školy bez plastových obalov! 🍱🍏

V stredu, 22.11.2023 si zabaľte desiatu do papierového alebo voskového vrecúška, využite obedárik alebo sklenú fľašku!

Prispejete k zlepšeniu životného prostredia!

Európsky týždeň znižovania množstva odpadu (The European Week for Waste Reduction - EWWR) je najväčšou kampaňou na zvýšenie povedomia o predchádzaní vzniku odpadu v Európe.Tohtoročnou témou sú obaly.

Fakty o obaloch a environmentálnych dopadoch odpadov z obalov:

• Celoslovenská informatická súťaž iBobor

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do celoslovenskej online informatickej súťaže iBobor. Zúčastnilo sa jej 75 žiakov.

Najúspešnejšími riešiteľmi zo všetkých zúčastnených žiakov sú:
            🥇Tamara Chovancová (96 b) - v kategórii Bobríci (4.-5. ročník)
            🥇Miloš Ježo (57,35 b) - v kategórii Benjamíni (6.-7. ročník)
            🥇Veronika Vlčková (73,33 b) - v kategórii Kadeti (8.-9. ročník)

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť 😊.
            A najlepším riešiteľom gratulujeme 🥳👏!

• Filmové popoludnie

• Na konci októbra sa žiaci zabavili na filmovom popoludní s rozprávkou Elementy 🌊🪨💨🔥

Školský parlament i tento rok pripravil pre všetky deti chutný popcorn 🍿🍿🍿
            Ďakujeme organizátorom za ďalšiu perfektne vymyslenú akciu
            🫶

• Deviatacký predaj koláčikov

• Deviataci tento rok nelenili a upiekli vynikajúce koláčiky 🥧🧁🍰🥮🍪. Pri predávaní koláčikov si precvičili aj finančnú gramotnosť a zistili, že nie je len o počítaní a číslach, ale na praktickom príklade sa naučili o zisku 💰💶, ohodnotiť svoju prácu 🙂💪 a vytvoriť rozpočet 📈📊📉.

Akí boli aj žiaci, aj učitelia spokojní, si môžete pozrieť 👇

• Nová študovňa

• Dňa 28.októbra 2023 sa počas Medzinárodného dňa školských knižníc slávnostne otvorila nová študovňa 🤓👌📖.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu príjemného prostredia pre vzdelávanie.

Žiakom sa otvorila ďalšia brána do krajiny fantázie a poznania 📚🧙‍♂️🧜‍♀️🦸‍♀️🧚‍♀️🧛‍♂️🐉.

• Školská kolekcia oblečenia - hlasovanie

• Máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!
            Do školy prichádza nová školská kolekcia oblečenia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 10.11.2023 o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny, ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky v rôznych farbách :-)

Hlasovať môžete tu:

• Neskutočný týždeň angličtiny

• Takto pred mesiacom sa naši žiaci ponorili do anglického jazyka a anglickej kultúry.

Spoločnou komunikáciou na rôzne témy s rodenými Angličanmi si posilnili svoje jazykové schopnosti.

Mladší žiaci získali pevný základ v slovnej zásobe zahŕňajúcej potraviny 🍎🥐🥛, domácnosť 🏠, zvieratá 🦁🐵🐷, rodinu 👨‍👩‍👧‍👦 a počasie ☀️☁️💧.

Starší žiaci sa zase venovali jazyku používanému v reštauráciách, konverzačným frázam, kladeniu otázok 😯 a vymýšľaniu odpovedí 🤔. Rozprávali o obľúbených kreslených postavičkách a nachvíľku sa zahrali na politikov a precvičovali aj volebný prejav.

Ďakujeme všetkým za účasť, veríme, že to bol rovnaký zážitok nielen pre mladších, ale aj pre starších žiakov 😊🫶

• Naj búdka!

• Svetový deň ochrany zvierat sa oslavuje 4. októbra. Prvýkrát bol oslavovaný v roku 1931 vo Florencii počas stretnutia ekológov. Tento deň bol vybraný, pretože naň pripadá sviatok sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat a je patrónom zvierat a ekológov.

Starostlivosť o prírodu nám nie je ľahostajná, čo môžeme dokázať výrobou vtáčej búdky a kŕmidla z odpadu do 13.11.2023.

Naj búdka bude odmenená a umiestnenná v areáli školy!

• Tekvičkovo opäť prekvapilo!

• V októbri žiaci prvého a druhého stupňa  predviedli svoje tvorivé ruky vo výzdobe tekvíc.

Fotografiami si pripomenieme nádherné tekvičky.

Rodina ružových prasiatok a babka s natáčkami zvíťazili.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a víťazom BLAHOŽELÁME!