• Steelpark v Košiciach

• Druhou vedeckou aktivitou 📚 bola návšteva Steelparku - Parku vedy v Košiciach.

Žiaci si vyskúšali ako funguje interaktívne pieskovisko, vertikálne šplhadlo, vyskúšali, akú majú elektrinu v mozgu 🧠, ale aj vyskladali tangramy do rôznych tvarov 🔴🔺🟥.

Okrem toho mali možnosť nazrieť aj do krás mesta Košice, pozrieť si Dóm svätej Alžbety a archeologický komplex Dolná brána, ktorý ukrýva časť mestského opevnenia z 13. storočia.

Čo všetko žiaci videli si môžete pozrieť na fotografiách 😊👇.

• Noc výskumníkov

• Za posledný mesiac zažili naši žiaci dve vedecké podujatia 🤭💪.

Jedným bol festival vedy - Noc výskumníkov a druhým bola návšteva Košíc a Steelparku - Parku vedy.

Dnes vám priblížime, ako sa mali žiaci na festivale vedy Noci výskumníkov, ktorý sa uskutočnil v Mirage v Žiline.

Siedmaci chodili po rôznych stanovištiach a mali tak možnosť pozorovať, čo ich naozaj zaujíma. Mohli si vyskúšať, aká je práca chemika 🧪🧫, pozorovať rôzne kovové a biologické materiály pod mikroskopom 🔬💰, vyskúšať si virtuálnu realitu, naprogramovať si lego roboty 🤖, zachrániť človeka pri nacvičovaní KPR 🫁🫀, ale aj pozrieť si ako funguje 3D tlačiareň a vyhrať rôzne súťaže, čo sa niektorým šikovným šťastlivcom aj podarilo.

Ako sa žiakom festival vedy pozdával, si môžete pozrieť 👇

• Výstavka ovocia a zeleniny

• Výstavka ovocia 🍎🍐 a zeleniny 🧄🥕🥔🥒🧅 dopadla na výbornú.

Videli sme rôzne druhy jabĺčok, cibuliek, ale aj fialové zemiaky a menej známy patizón a ačokču. Okrem zdravých pochúťok sa mohli žiaci naučiť aj o triedení zeleninky a ovocia a získať tak viac informácií.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pochválili svojou úrodou aj na našich chodbách 😊👏.

• Tento rok sme Európsky deň jazykov oslávili prezentáciou o Fínsku.

Ako žiaci, tak aj učitelia, ktorí sa zúčastnili #erasmusplus projektu, porozprávali, ako sa mali na mobilite vo Fínsku, aké úžasné zážitky si odtiaľ odniesli 🫶, aké všetky miesta navštívili 🚲🛶🐄, ale aj ako boli spokojní s vyučovaním📚a jedlom vo Fínsku🥛.

Po prezentácii boli pre mladších žiakov pripravené rôzne aktivity na rozvíjanie nielen športového ducha, ale aj jemnej motoriky a umu.

Starší žiaci si vyskúšali novú aplikáciu📱, v ktorej odpovedali na otázky o Fínsku a každou správnou odpoveďou zarábali "peniaze"💰.

Na koniec bola pripravená ochutnávka najlepšej dobroty, ktorú si fínski žiaci a aj učitelia neskutočne pochvaľujú - salmiakki, ktorá si však veľmi veľa obľúbencov na Slovensku nenašla práve pre svoju slanú príchuť sladkého drievka.

• Biela pastelka 2023

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do verejnej zbierky Biela pastelka na získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Ďakujeme všetkým, ktorí svojím príspevkom podporili túto zbierku 🤍

Pre tých, ktorí ešte majú záujem nejako prispieť a pomôcť získať peniažky na dobrú vec, môžete tak urobiť do konca roka na číslo účtu, ktoré nájdete na fotografii nižšie.

• Svetový deň mlieka v školách

• Minulý týždeň si pri príležitosti Svetového dňa mlieka v školách naši žiaci pochutnali na vynikajúcich mliečnych produktoch - medovo-orieškových 🧉🌰, malinových a vanilkových pochúťkach.

Aj týmto spôsobom sme si pripomenuli, aká je prítomnosť mlieka 🥛🥛 v potravinách dôležitá a aké má zdravotné prínosy 🦴 pre rastúce deti.

• Erasmus+ Days

• Ak máte záujem prísť a vypočuť si, ako prebehla naša mobilita vo Fínsku, ste srdečne vítaní 😊🤙

Potrebné je rezervovať si miesto.

• T E K V I Č K O V O

• Tekvičkovo pokračuje!

Aj túto jeseň môžete opäť vyrezávať, zdobiť, maľovať alebo lepiť tekvice.

Výstava Vašich tekvicových umeleckých diel bude  10. 10. 2023.

Tešíme sa!

• Zber šípok spoločne s LESMI SR

•

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik vyhlasuje súťažný projekt v zbere šípkových plodov. Pravidlá zberu:

1. Za každý vyzbieraný kilogram šípok škola dostane 0,50 €.

2. Pre tri najlepšie triedy sú pripravené jednodňové výlety autobusom do Lesnej školy v Leviciach.

3. Najlepší zberači - jednotlivci budú vyhodnocovaní samostatne pre prvý a samostatne pre druhý stupeň. (1. miesto - fotoaparát, 2. miesto - luk, 3. miesto - kolobežka).

4. Každý, kto sa zúčastní projektu, získa malý darček ako odmenu na pamiatku a každý  žiak, ktorý nazbiera viac ako 10 kg šípok, dostane ešte cenu naviac.

Koordinátor: Mgr. Jankovičová Lenka

Prajeme Vám príjemne strávený čas v prírode!