• Účelové cvičenie

• Tento týždeň u nás prebehlo účelové cvičenie. Začalo v stredu - teoretickou časťou, pokračovalo štvrtkom, kedy nás navštívili dobrovoľní hasiči z Nesluše a týždeň sme zakončili piatkom - praktickou časťou.

Žiaci sa naučili ako podávať kardiopulmonálnu resuscitáciu 😷, ako pracovať s buzolou 📌🌎, precvičili si viazanie uzlov, streľbu zo vzduchovky a spoznávali rastliny 🍀🌹 a topografické značky. Ako všetko prebiehalo si môžete pozrieť nižšie 😊👇

Ďakujeme všetkým zúčastneným za skvelé zvládnutie 💪

• Florbalový turnaj

• Tento týždeň sa naši žiaci zúčastnili florbalového turnaja mladších žiakov a žiačok, ktoré pripravilo CVČ Kysucké Nové Mesto 🏑😊.

• 2. miesto v 15. ročníku Žilinského viacboja všestrannosti

• Medzi našimi žiačkami máme aj šikovnú Kristínu Švagrovú, ktorá si v 15. ročníku Žilinského viacboja všestrannosti vybojovala krásne 2. miesto v kategórii mladšie žiačky.

Kristínka, GRATULUJEME! 😊👏 Prajeme veľa ďalších úspechov! 💪

• Vydávanie rozhodnutí o prijatí/neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

• Vážení rodičia,

písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie, bude vydávať zástupkyňa pre MŠ v dňoch od 22.06. do 23.06.2022 (t.j. streda, štvrtok) v čase od 14:00 hod do 16:00 hod. v kancelárii zástupkyne pre MŠ.

Je potrebné, aby prišli obaja rodičia a podpisom potvrdili prevzatie rozhodnutia.

Rodič, ktorý má elektronickú schránku aktívnu na doručovanie, dostal rozhodnutie do elektronickej schránky cez slovensko. sk a nemusí sa osobne dostaviť.

Ďakujeme.

• Anglický týždeň s Rayom Sikorskym

• Mesiac jún bol bohatý na rôzne akcie. Jednou z nich bol aj anglický týždeň s lektorom Rayom Sikorskym z USA.

Počas týždňa s Rayom museli žiaci komunikovať len v angličtine a riešiť rôzne úlohy z reálneho života. Zahrali si veľa zábavných hier zameraných na slovnú zásobu, hranie rolí, dokonca museli vyriešiť aj niekoľko indícií v únikovej miestnosti. Starší žiaci riešili mimoriadne náročné úlohy, ako napríklad riešenie záhad a hra na detektívov 🕵️‍♀️. Na záver žiaci dostali certifikát o absolvovaní kurzu.

Žiakom sa týždeň s Rayom veľmi páčil a sami zhodnotili zlepšenie svojich jazykových zručností. Všetci sa už teraz tešíme na ďalší anglický týždeň v budúcom školskom roku 😊🤞.

Ďakujeme, Ray! Thank you, Ray! 🙂👌

• Na skok u včelára

• Žiaci 1. ročníka sa zúčastnili prírodovednej vychádzky, počas ktorej sa zastavili u včelára Milana Dupkalu. Pán včelár im porozprával o 🐝🐝🐝. Prváčikovia boli veľmi zaujatí, pretože celý rok ich čítaním v ŠLABIKÁRI sprevádza práve včielka - PEĽKA.

Za odmenu od pána včelára dostali 🍯

Ďakujeme pánovi Dupkalovi za jeho čas a cenné informácie 💛

• Škola v prírode

• Takto cez víkend si niekoľkými fotografiami pripomeňme, ako sa mali naši žiaci v škole v prírode 🌲🌿🍄.

Okrem športového súťaženia v tímoch a stavania domčekov z prírodnín, sa zúčastnili aj vedomostnej olympiády 🤔📚 a kurzu prvej pomoci 👩‍⚕️👨‍⚕️. Môžete si pozrieť, ako sa im páčilo ubytovanie a ako si užili výlet na Oravský hrad 👌

• Stretnutie detí zo školských klubov základných škôl nášho okresu

• Takto pred týždňom sa konalo stretnutie detí zo školských klubov základných škôl nášho okresu, aby si zmerali sily v tradičnom Trojboji 💪.

Za ŠKD Nesluško gratulujeme Emke Slížovej a Oliverovi Mindekovi za 2.miesto v skoku.

Ďakujeme zamestnancom ZŠ Dolinský potok Kysucké Nové Mesto za zorganizovanie tejto akcie 😊👏

• 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo vzpieraní

• Úspešný víkend má za sebou aj náš žiak Nicolas Štuller, ktorý sa zúčastnil Majstrovstiev Slovenska vo vzpieraní 🏋️‍♂️.

V kategórii do 73 kg získal perfektné 1. miesto.
            Nicolas, gratulujeme! 👏😊Držíme palce pri lámaní ďalších osobných rekordov 💪.

• Úspech našich žiačok na Majstrovstvách Slovenska v Air Power Athletics

• Po náročných tréningoch a prípravách nás tento víkend na Majstrovstvách Slovenska v Air Power Athletics reprezentovali naše dve šikovné a mimoriadne flexibilné žiačky - sestry Ainara a Tara Almansa Chovaniakové.

Ainara sa ako najmladšia účastníčka v kategórii Aerial Hoop umiestnila na krásnom 5. mieste.

Tara si vybojovala úžasné medailové 2. miesto v kategórii Pole Art.

Dievčatá, GRATULUJEME! 👏🤩 Prajeme veľa ďalších úspechov.

• Noc v škole

• V noci 3. júna sa ozývalo z našej školy plno kriku a smiechu 😁👌. Žiaci 7.A prežili piatkovú noc v škole. Športovali, ochutnávali rôzne nápoje a jedlá, hľadali skryté indície, ale aj spievali a skúšali zaspávanie v spacákoch 😴.

• Úspech žiakov na Matematickom 🦘

• Zúčastnilo sa 33 žiakov, z ktorých boli úspešní Juraj Žabka s 87,8%, Tomáš Mohylák s 93,3%, Natália Lisková s 91,7%, Ľubomír Ondrášek so 79,2% a Samuel Škuta s 81,7%.

Úspešným riešiteľom gratulujeme 🥳👏 a ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili.

• Turistická olympiáda 2022 - 5. ročník

• Tento rok sme Deň detí oslávili 🥳 behom, spoznávaním drevín, turistických a topografických značiek, viazaním uzlov, plazením, ale aj hľadaním cieľov pomocou azimutov.

Aj takto sa dá popísať 5. ročník turistickej olympiády.

Výsledky boli nasledovné.

4. miesto: Nicolas Bollo

5. miesto: Marek Čulák

Víťazom GRATULUJEME! 😊👏