• Siedmaci a svet ilúzií v Tatrách

• Siedmaci vycestovali na koncoročný výlet do Tatier.

Prvou zastávkou bola Tricklandia v Starom Smokovci, kde žiaci putovali po stopách trick-artu a optických ilúzií 🎨🔮. Navštívili najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe, ale aj antigravitačné miestnosti, rozšírenú realitu a pozreli si pohyblivé obrazy a kaleidoskop.

Druhou zastávkou bola rýchla prechádzka Štrbským Plesom, nakoľko počasie v deň výletu dobrodruhom veľmi neprialo ☔️💦.

Ako si siedmaci užili výlet, si mrknite nižšie 😊✌️

• Micro:bit v Kysuckej knižnici

• Šiestaci stihli počas školského roka navštíviť aj Kysuckú knižnicu v Čadci, v ktorej sa zúčastnili prednášky o základoch programovania.

Naučili sa o Micro:bit 💾 a skúsili si tento minipočítač naprogramovať na vykonávanie rôznych akcií - reagovanie na tlesknutie👏, zobrazovanie rôznych obrázkov, počúvanie hlasu👂 a na zaspávanie 😴Okrem toho sa tiež zúčastnili aj prehliadky knižnice 📖.

Ďakujeme Kysuckej knižnici v Čadci za skvelý vzdelávací zážitok 😊❤️.

• Šiestaci a čarovná Banská Bystrica

• Šiestaci na koncoročnom výlete navštívili stredné Slovensko.

V stredoslovenskom múzeu si užili THURZO – FUGGER zážitkovú expozíciu, ktorá vrátila žiakov o 500 rokov späť do čias rozkvetu baníctva 💎v Banskej Bystrici a jej okolia.

Následne žiaci absolvovali prehliadku literárneho a hudobného múzea 📚🎭, v ktorom videli 250 slovenských ľudových nástrojov od 60 tvorcov a v bábkarskom salóne si vyskúšali vodenie bábok.

Výlet zakončili námestím SNP, kde si mohli bližšie obzrieť fontánu ⛲️, a hrad 🏰⚔️, ale aj vonkajšiu expozíciu múzea SNP, ktorá pozostávala z tankov a lietadiel ✈️.

Čo všetko šiestaci videli, nájdete pod príspevkom 😊👇.

• Piataci a krásy Trenčína

• Počas prázdnin si ukážeme, aké úžasné koncoročné výlety žiaci našej základnej školy absolvovali 😊👌.

Začneme žiakmi piateho ročníka, ktorí sa vybrali do mesta Trenčín, v ktorom okrem krás mesta obdivovali aj Trenčiansky hrad🏰.

V hrade navštívili Zápoľského palác, poobzerali si Delovú baštu💣a hladomorňu, pokochali sa úžasným výhľadom na mesto z Matúšovej veže, vyskúšali si obriu šachovnicua vypočuli si aj príbeh lásky Omara a Fatimy, ktorý sa viaže k Studni lásky👩🏻‍❤️‍👨🏻.

Následne si žiaci prezreli centrum mesta, v ktorom sa mohli ochladiť zmrzlinou🍦alebo naplniť hladné brušká pizzou 🍕. Cestou domov panovala dobrá nálada, ktorú umocnila cesta vlakom 🚆 v samostatných kupé.

Ako sa piatakom výlet páčil, si môžete pozrieť nižšie. 👇

• Druhý ročník letného tábora

• Druhý ročník letného detského tábora sa opäť niesol v duchu tvorenia a dobrodružstiev 😊💪.

prvý deň bol zahájený pracovne. Najskôr sa vyrábali náramky, ktorých farby boli zladené podľa družstiev, do ktorých deti patrili a následne sa maľovali tašky🎨. Deň bol ukončený vodnými hrami na ihrisku 🤹🏻‍♀️🔫🤹🏻‍♂️. Na záver si deti vyslúžili jedného z piatich bobríkov. Prvý bol v modrej farbe a charakterizoval vodu 🌊💙💦.

Druhý deň sa opekalo na neďalekom kopci. Deti si museli samé pripraviť ohnisko, palice a špekačky, ktoré si následne opiekli a zjedli. Okrem toho museli splniť aj tímovú úlohu. Po návrate do školy začali pliesť košíky a vyslúžili si druhého bobríka, ktorý bol červený a charakterizoval oheň 🔥❤️💥.

V stredu bol pre deti pripravený celodenný výlet. Spoločne s pani vychovávateľkami a pani učiteľkou objavili krásne miesta Terchovej - Nové diery 💪. Deťom sa veľmi páčilo, neprekážalo im ani bahno či voda, ktorá okolo tiekla. Počas výletu vstúpili aj do praveku k dinosaurom 🦕🦖 a deti si vyskúšali prechádzku po lanovom chodníku. Veru, nebolo to jednoduché. Tretí bobrík bol v znamení prírody, a teda mal zelenú farbu 🌲💚🍀.

Štvrtkový deň sa niesol opäť v pracovnom duchu. Deti dokončili košíky a dozvedeli o novej technike - decoupage, ktorú si aj vyskúšali na kvetináčoch. Nakoniec si vysadili skalné ruže do plastového kvetináčiku, ktorý potom vložili do toho svojho vyzdobeného. Štvrtý bobrík bol bielej farby a charakterizoval nový začiatok 🌫🤍.

Posledný deň tábora bolo pre deti pripravené prekvapenie v podobe kontaktnej ZOO. Deti sa dozvedeli informácie o živočíchoch, o ktoré sa tam starajú. Pracovníčka ZOO deťom ukázala a dovolila aj pohladkať korytnačky 🐢, leguána 🦎, ježka 🦔, hada 🐍, myši 🐁, mačku 🐈 a iné. Deti si okrem iného aj zacvičili s Ara papagájom 🦜 a nakŕmili nielen zajace 🐰 a morčatá 🐹. Tábor bol ukončený v zábavnom centre Kongo. Posledný bobrík bol žltej farby a charakterizoval slnko ☀️💛.

ĎAKUJEME pani vychovávateľkám Katke Čimerovej a Alenke Juračkovej a pani učiteľke Monike Ďurinovej, že naplánovali takýto úžasný týždeň a prispeli tak ku krásnym spomienkam všetkých detí, ktoré sa zúčastnili denného tábora 🥰🤗.