• Halloween 👻🎃

• Halloween je anglická tradícia, počas ktorej deti chodia od domu k domu a každého prosia o sladkosti.

Počas hodín konverzácie z anglického jazyka naši žiaci nechodili po škole a nepýtali si sladkosti, ale pomocou QR kódov, napísaných v angličtine, hľadali ukryté sladkosti.

Naučili sa novú slovnú zásobu, zahrali si hru bingo, vytvorili pavučiny 🕸 a múmie 🧻.

Deti si aktivity užili a neformálnym spôsobom sa dozvedeli viac o anglických tradíciách 👻🎃.

• Deň pôvodných odrôd jabĺk

• Takto pred týždňom sme spoločne so žiakmi pripravili výstavu jabĺk, ktoré sa urodili v Nesluši a oslávili sme tak 21. október - Deň pôvodných odrôd jabĺk 🍎🍏🍎.

Jabĺčka chodbu nádherne vyvoňali a po výstave poslúžili ako skvelá desiata plná vitamínov 😊👌.

• Ako dopadla mliečna výzva

• Jednou z októbrových aktivít na našej škole bola aj Mliečna výzva, do ktorej sa mohli zapojiť všetky triedy.

Úlohou bolo vymyslieť plagát alebo model, ktorý hovorí o dôležitosti mlieka a mliečnych výrobkov, ukázať ho pani učiteľke a za najlepší nápad a prevedenie získať mliečnu odmenu.

Žiaci vymysleli plagáty, 3D modely 🐄🐐🦔🦷, básničky, dokonca pri tvorení použili aj vedomosti a znalosti z anglického jazyka.

Keďže všetky práce boli nápadité a jedinečné, všetky zapojené triedy boli odmenené 😊👏.

Ako vyzerala výstava mliečnych prác si môžete pozrieť 👇

• ŠPORTOVÝ DEŇ V MATERSKEJ ŠKOLE

• Dňa 06.10.2022 sme v našej materskej škole zorganizovali pre malých športovcov "ŠPORTOVÝ DEŇ", ktorý sa konal k príležitosti Európskeho týždňa športu. Deti mali pripravené rôzne športové disciplíny, v ktorých si zmerali svoje sily, ale aj vytvrvalosť. Každá trieda mala svoj pokrik, ktorým sme naše športové dopoludnie zahájili. Nechýbyla ani poriadna rozcvička a mohli sme sa pustiť do toho. Na záver sme si po odovzdaní zlatých medailí, tak ako správny športovci pustili slovenskú hymnu a zapálili "olympijské ohne".

BOL TO SUPER DEŇ

a naši malí športovci všetkým ukázali, že športovať vedia.

• Čitateľská výzva - čitateľský strom

• Zapojte sa do výzvy a zaplňte náš strom prečítanými knihami.

AKO NA TO?
            1️⃣ Prečítaj knižku! 📚
            2️⃣ Prines ju do školy!
            3️⃣ Povedz pani učiteľke obsah!
            4️⃣ Vyplň jabĺčko! 🍏🍎🍏

🏅Najlepší čitateľ – TEN, kto prečíta najviac kníh z triedy - získa knižnú odmenu.

🏆
            Čitateľská trieda – TÁ, ktorá prečíta najviac kníh spoločne na škole – vyhrá voľný deň na exkurziu do knižnice v KNM.

❗️❗️❗️ Súťaž trvá do konca JANUÁRA. ❗️❗️❗️

• Súťaže a olympiády v novom školskom roku

• Súťaže a olympiády v školskom roku 2022/2023 odštartovalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnili sa ho žiaci 8. a 9. ročníka.

Školské kolo malo tri časti - online test, písomný prejav a rečnícky prejav.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:
            🥇Alžbeta Macáková - postupuje do okresného kola
            🥈Radoslav Burdiak
            🥉Viktória Štrbová

Víťazom GRATULUJEME, Alžbetke držíme palce v okresnom kole a všetkým ďakujeme za účasť 😊👏

• Ďakujeme za príspevok

• Ešte raz ďakujeme za príspevok do verejnej zbierky Biela pastelka, ktorej cieľom bolo získať finančné prostriedky na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.

Našej škole sa, aj vďaka vám, podarilo vyzbierať krásnych 213,03€ 🤍ĎAKUJEME!

• Vyhodnotenie súťaže Tekvičkovo 4

• Na 1. stupni 1. miesto obsadili žiaci z 2.A, na 2. mieste je 4.B a na 3. mieste 3.A.

Na 2. stupni 1. miesto obsadili žiaci z 5.A, na 2. mieste je 6.B a na 3. mieste 8.A.

Zástupcovia spomenutých tried si svoju výhru a diplom prevzali.

Všetkým ostatným zapojeným triedam ďakujeme za účasť.

Výstava tekvíc síce skončila, ale niektoré ešte krášlia naše triedy.

• Účelové cvičenie v prírode

• Dnešné účelové cvičenie v prírode nebolo bohaté iba na obrovský počet krokov, ale napríklad aj na rozpoznávanie jedlých a nejedlých húb 🥰👌.

• Deviataci nelenia

• Naši deviataci nelenia a už vyberajú školy, v ktorých by si vedeli predstaviť svoje pôsobenie po základnej škole 💪Pozrieť sa boli aj v Strednej odbornej škole strojníckej v Kysuckom Novom Meste, kde sa dozvedeli napríklad aj to, čo je duálne vzdelávanie.