• Vážení rodičia a priatelia ZŠ s MŠ, Nesluša 837!

Veríme, že Vám záleží na kvalite vzdelávania a výchovy Vašich detí rovnako ako nám, preto si dovoľujeme obrátiť sa na Vás s prosbou. V dnešnej dobe nie je jednoduché zabezpečiť dostatok materiálnych i finančných prostriedkov na podporu vzdelávania, radi by sme sa uchádzali o 2% z Vašich daní. Budeme radi, ak sa rozhodnete nás podporiť, a tým prispieť k zveľaďovaniu našej školy, výchovy a vzdelávania detí. Naša škola má uzatvorenú zmluvu s nadáciou Spoločne pre región so sídlom v Žiline, ktorej  ak darujete 2 % z Vašich daní, následne poskytne plnenie našej škole -  celú darovanú sumu.

Právnické a fyzické osoby, ktoré podávajú daňové priznanie – môžu poukázať 2% v časti DP Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov PO.

Zamestnanci, ktorí požiadali zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane z príjmu potrebujú na poukázanie 2% dane dve tlačivá (Potvrdenie o ZD 2022 - tu stiahnuť , Vyhlásenie o ZD 2022 - tu stiahnuť ). Je to editovateľný pdf dokument.  Potvrdenie o zaplatení dane vydá zamestnávateľ a Vyhlásenie vyplní zamestnanec.

Tlačivá je potrebné odovzdať v škole, aby sa finančná čiastka dostala k nám a nezostala nadácii.

Vopred Vám ďakujeme za Vašu podporu.

• Snehové šantenie

• Sneh sa nám už síce pomaly roztápa, ale pozrime sa, ako to vyzeralo ešte pred niekoľkými dňami, kedy žiaci využili snehovú pokrývku a naplno sa v nej vybláznili kĺzaním, sánkovaním a guľovaním❄️⛄️.

• Karneval

• Po niekoľkých rokoch sme sa opäť stretli v telocvični a spoločne sme oslávili fašiangové obdobie 🥳.

Nielen škôlkari a prvostupniari, ale aj druhostupniari a pedagógovia ukázali, že z kreativity im neubudlo. Pripravili si rôzne masky - od policajtov 👮🏻‍♂️ cez princezné a superhrdinov 👸🏻🦸🏻‍♂️ až po rôzne bájne bytosti 🧙🏻‍♂️🧚🏻‍♀️🐉 a ukázali, akí sú úžasne tvoriví.

Deviataci si pre žiakov pripravili rôzne súťaže, DJ sa postaral o hudobnú stránku karnevalu a porota ocenila najzaujímavejšie masky.

Všetkým, ktorí pomohli pri organizácii ďakujeme za pomoc ❤️a už teraz sa tešíme na ďalší rok a ďalšie fantastické nápady na masky 😊🥰.

• Vyhodnotenie výzvy - Čitateľský strom

• Od konca októbra žiaci našej školy čítali knihy. Za každú prečítanú knihu vyplnili 🍎🍏.

Počas čitateľskej výzvy prečítalo 71 žiakov 179 kníh.
            Najviac kníh prečítali žiaci zo 4. A triedy.

Najlepší čitatelia školy 📚:
            Nela Lisková, Markus Mozoľ, Adam Gašinec, Damián Lisko, Juraj Žabka, Tomáš Mohylák, Marta Žáková, Laura Kolarská, Matej Hruška, Alžbeta Macáková a Peter Jati.

• SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA V MŠ

• Naši škôlkari 8.2.2023 privítali u seba návštevu - Sokoliarov majstra Vagana.

Páni sokoliari boli úžasní. Nielenže nám porozprávali o zvieratkách, ale priniesli nám na ukážku aj kožušiny, parožie srnca, jeleňa a daniela a najmä ich operených zverencov. Veľa sme sa dozvedeli a mali možnosť nielen si naše operené dravce pozrieť, ale si ich aj pohladiť. Dokonca nám lietali aj ponad hlavy 🤭. Niektorí z nás sa trošku aj báli, ale zvládli sme to. Bol to úžasný zážitok pre nás všetkých.Klobúk dolu pred pánmi sokoliarmi, ktorí dokázali upútať naše deti, ale aj nás dospelých. Deti nielen počúvali, ale sa i zahrali a najmä naživo zažili lesné vtáčie predstavenie z prvej rady. 👍👍👍

• Zimné športové hry v MŠ

• Keďže nám konečne zima priniesla aj snežnú prikrývku, využili sme to a pani učiteľky pre našich škôlkarov zorganizovali zimné športové dopoludnie. Ich úlohou bolo preskákať cez ľadové kryhy, trafiť snehuliaka, triafať do brány ako hokejisti. Vzájomne sa previezli na boboch, trošku pošantili na kopci a ešte aj skúsili presun na lyžiach.Dopoludnie na snehu ich bavilo a všetci sme získali medailu, diplom i malú odmenu. 🥇

• Farebný týždeň

• Dá sa krajšie začať týždeň ako farebne?

Naši žiaci aj pedagógovia sa každý deň spoločne obliekli do rôznych farieb, a tým si spestrili spoločný čas ❤️💛💚💙🤍.

Ako im to išlo si môžete pozrieť nižšie 👇.

• Hviezdoslavov Kubín

• Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v umeleckom prednese.

Od roku 1954, kedy sa súťažilo prvýkrát, sa jej zúčastnilo státisíce žiakov, vrátane osobností ako Július Satinský, Ľubo Roman, Karol Horák, Soňa Behulová-Müllerová, Lucia Hurajová, Milan Ondrík a mnoho ďalších.

Aj žiaci na našej škole sa jej veľmi radi zúčastňujú a tento rok dopadol nasledovne:

I. kategória

1. miesto: Veronika Jankovičová
            2. miesto: Laura Kubalová
            3. miesto: Katarína Pilátová

Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom a výhercom držíme palce v okresnom kole! 😊

• Svetobežník u nás

• Takto pred týždňom nás navštívil svetobežník, profesionálny fotograf, spisovateľ, bloger (https://www.photoandtraveling.com/) a turistický sprievodca v jednom Aleš Tvrdý 🌎

Žiakom 6. ročníka porozprával o svojich cestovateľských zážitkoch, ukázal im svoje úžasné fotografie a odpovedal na množstvo zaujímavých otázok, ktoré mu žiaci položili.

Žiakov povzbudil, aby sa nebáli snívať vo veľkom, pretože ani on si nikdy nemyslel, že sa mu podarí splniť si svoj sen o cestovaní a fotografovaní.

Bolo inšpiratívne vidieť fotografie z rôznych miest a kultúr. Ako sa aj Aleš vyjadril - navštívil 66 krajín a nedokázal by vymenovať tie najobľúbenejšie, pretože každá z nich je jedinečná a krásna, a to robí tento svet takým krásnym.

Veríme, že si žiaci uvedomili hodnotu znalostí cudzích jazykov a možností, ktoré im cestovanie ponúka.

Alešovi ďakujeme za návštevu našej školy a veríme, že sa ešte stretneme, aby si nám povedal viac o svojich dobrodružstvách na cestách 😊👏.

Niektoré z Alešových fotografií si môžete pozrieť nižšie alebo aj v jeho knihe Cestovateľ, po prípade môžete navštíviť jeho fotoateliér v Žiline, ktorý plánuje otvoriť na jar.