• Svetový deň mlieka na školách

• Poslednú stredu v mesiaci september si žiaci pochutnali na skvelých jogurtoch a pripomenuli si tak, že mliečne výrobky a samotné mlieko predstavujú jednu z najdôležitejších zložiek ľudskej výživy 🐮🥛

Aj tento rok vďačíme za skvelé jogurtíky RAJO.

• Súťaž "Zbieram baterky"

• ​​​Opäť je tu ponuka zapojenia sa do už známej súťaže na našej škole.

Nezabudnite, že 1kg batérií = 1 kupón (za body môžeš nakupovať v e-shope www.zbierambaterky.sk).
            Na obrázku vidíš, ktoré batérie sú vhodné na zber.
            Použité batérie môžeš odovzdať v triede č. 26.

​​​​​​​Prispej k ochrane životného prostredia 🌍a získaj aj super darčeky!

• Aj tento rok 26.9.2022 sme spoločne so žiakmi oslávili Európsky deň jazykov.

Dnešný deň sa niesol v duchu nových slov a fráz, zaujímavých informácií, ale aj skúšky chutných jedál 🥨🥖🍕🧀🥐🥛🍬.

Ako sa žiakom darilo a aké štáty navštívili vo svojich triedach, si môžete pozrieť nižšie 😊

• Zbierka Biela pastelka

• V dňoch 22.9.2022 (štvrtok) a 23.9.2022 (piatok) sa aj u nás v škole uskutoční zbierka zvaná Biela pastelka.

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Vopred ĎAKUJEME za každý jeden príspevok 🤍

• ŠKOLSKÉ MLIEKO

• Aj v školskom roku 2022/2023 sa naša škola opäť zapojila do programu "Školské mlieko". Tak ako po minulé roky aj tentokrát je cieľom zvýšiť spotrebu mlieka 🥛 u detí a žiakov a podporiť tak ich zdravý životný štýl 🦴💪🦷 a stravovacie návyky.

Novinkou je bezlaktózové mlieko Lakto free brejky, ktoré budú môcť poberať žiaci s intoleranciou na laktózu.

• Zoznam pomôcok pre jednotlivé ročníky v školskom roku 2022/2023

• 1. ročník:
            TSV - tepláky👖, mikina🧥, tričko s krátkym rukávom (podľa možnosti biele)👕, ponožky🧦, krátke nohavice🩳, šiltovka👒, prezuvky👟. Všetko podpísané a zbalené do plátenného vrecúška🛍️.

📌Ostatné pomôcky na vyučovanie zabezpečí triedna učiteľka.

2. - 3. ročník:
            📌Pomôcky na vyučovanie zabezpečí triedna učiteľka.

4. ročník:

📝 zošit č. 460 (veľký čistý)  3 ks
            📝 zošit č. 544 (malý linajkový)  5 ks
            📝 zošit č. 464 (veľký linajkový)  5 ks

MAT - rysovacie potreby a kalkulačka
            📐✏️📱
            🎨Na výtvarných pomôckach sa žiaci dohodnú s vyučujúcou daného predmetu.

Žiaci môžu na predmetoch používať aj zošity z predchádzajúceho ročníka.