• Záložky plné príbehov

• Mladší aj starší žiaci si počas mesiaca november navzájom vytvorili a následne podarovali krásne záložky do 📚.

Aké kreatívne nápady mali? Odpoveď je nižšie 😊👌

• Kysucké osady a život v nich

• Žiaci 2. stupňa sa počas výtvarnej výchovy zúčastnili výstavy obrazov🎨neprofesionálneho výtvarníka Drahomíra Škora v Kysuckom Novom Meste.

Ako sa žiakom na výstave - Kysucké osady a život v nich páčilo, si môžete pozrieť na fotografiách 😊👌.

• Šikovní siedmaci na pestovateľských prácach

• Každý pondelok sa nielen o skrášlenie okolia školy starajú žiaci siedmeho ročníka na pestovateľských prácach 🧹🍂.

To, ako im to ide, si môžete pozrieť na fotografiách nižšie 😊👇

• S Pippi na hodinách

• November nám priniesol aj 115. výročie narodenia Astrid Lindgrenovej, úspešnej švédskej spisovateľky, ktorá napísala aj známy príbeh o Pippi Dlhej Pančuche 🐒🐎💼.

Pri príležitosti tohto výročia si pani učiteľky na hodiny pripravili rôzne aktivity, pri ktorých so žiakmi diskutovali, pracovali s pracovnými listami a v neposlednom rade čítali príbehy o Pippi a jej dobrodružstvách.

Niektorí žiaci si dokonca aj vyskúšali, aké bláznivé je to byť Pippi 🤪.

• Filmové poobedie

• Školský parlament dnes pripravil pre celú školu filmové poobedie s rozprávkou Vaiana: Legenda o oceáne 🌊🌸🐔.

Všetci žiaci dostali prekvapenie - balíček 🍿

• Jesenné prázdniny školského klubu detí

• Jesenné prázdniny môžu vyzerať aj takto: počasie bez chybičky ☀️, všetko na 1* a perfektné deti zo školského klubu.

Pani vychovávateľky sa už teraz tešia na ďalšiu akciu 😊💪.

• Anglická olympiáda

• Počas októbra a novembra sa na našej škole konala anglická olympiáda. Zúčastnilo sa jej spolu 8 žiakov v dvoch kategóriách - mladší a starší žiaci 7. - 9. ročníka.

Keďže výsledky žiakov boli veľmi tesné, vyhlasovalo sa aj druhé kolo.

Výsledky:

Kategória 1A:
            🥇Tomáš Židek (56 b)
            🥈Lucia Papajová (52 b)
            🥉Tobias Šidlo (46,5 b)

Kategória 1B:
            🥇Karin Tatarková (59,5 b)
            🥈Samuel Škuta (58 b)
            🥉Viktória Štrbová (44,5 b)

Všetkým účastníkom blahoželáme! 🥳👏 Karin a Tomášovi prajeme veľa šťastia v okresnom kole! 😊💪

• Testovanie pohybových predpokladov

• 13.10.2022 žiaci 1. a 3. ročníka absolvovali testovanie pohybových predpokladov. Vyskúšali si člnkový beh, vlajkovú naháňačku, skok do diaľky z miesta, ale aj ľah-sed, výdrž v zhybe a kotúľanie 3 lôpt.

Pri testovaní boli veľmi nápomocní žiaci 8. ročníka, ktorí mladším žiakom všetko vysvetlili a ukázali 🙃💪.

Ako testovanie prebiehalo si môžete pozrieť nižšie 👇

• Nesluša v SND

• Takto pred týždňom si žiaci 7., 8. a 9. ročníka užili trochu kultúry v Slovenskom národnom divadle.

Zúčastnili sa rozprávkovej opery Čert a Káča od Antonína Dvořáka. Nová inscenácia od mladej režisérky Zuzany Fischer bola plná dynamiky a pohybu vďaka tanečníkom, akrobatom a parkúristom 😍👌.

Odporúčame 👏