• Cesta históriou Slovenska

• Dňa 20.júna 2018 našu školu navštívil divadelno – šermiarsky súbor VIA  HISTORICA so svojim programom Cesta históriou Slovenska. Žiaci sa pútavou formou s nádychom humoru dozvedeli o udalostiach, ktoré významne ovplyvnili našu históriu.

• Škola v prírode

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci 2.A a 2.B zúčastnili školy v prírode s podporou príspevku z MŠVVaŠ SR.

Škola v prírode sa konala od 11.6.2018 do 15.6.2018 v Kunerade, kde sme našli nádhernú prírodu, kvalitné ubytovanie v 2 – 3 posteľových izbách, ale aj výbornú stravu, spoločenské priestory v prípade nepriaznivého počasia, ihrisko i ohnisko. Veľkou výhodou bola možnosť navštíviť hrad Strečno, Dopravné múzeum v Rajeckých Tepliciach a tiež aj Slovenský betlehem v Rajeckej Lesnej.

• Športový deň

• Dňa 7.júna 2018 sa naši žiaci zúčastnili 3.ročníka Turistickej olympiády, ktorú organizuje Občianske združenie Priatelia Kysúc v spolupráci s Rodičovskou  radou pri ZŠ Nesluša, obcou Nesluša a ZŠ Nesluša.

V tomto ročníku  chceme osobitne poďakovať aj nadácii KIA MOTORS SLOVAKIA, ktorá schválila príspevok na túto akciu vo výške 2000,-€, čím prispela k úspešnému a zdarnému priebehu celej Turistickej olympiády.

Všetkým víťazom blahoželáme!

• Poďakovanie

• Základná škola Nesluša srdečne ďakuje nadácii BODKA, ktorá už tretí rok finančne podporuje žiakov školy zo znevýhodneného prostredia. Tento školský rok odporila nadácia účasť žiakov na škole v prírode. Ďakujeme v mene žiakov!

• Etwinning – Our schol

• V školskom roku 2017/2018 sa žiaci 5.A triedy zapojili do programu eTwinning v rámci ktorého nadviazali partnerskú spoluprácu s tureckou školou.

Ciele projektu:

1. Základným cieľom projektu bolo vzájomné spoznávanie sa s deťmi inej kultúry, nadväzovanie medzinárodných kontaktov a spoznanie školského systému inej krajiny.

2. Aktívne využitie a zdokonaľovanie sa v anglickom jazyku, motivácia detí k učeniu sa jazyka.

3. Uvedomiť si potrebu ovládania anglického jazyka pre kvalitnejšie uplatnenie sa v budúcnosti.

4. Rozvíjať schopnosť spolupráce.

Projekt bol realizovaný prostredníctvom troch aktivít:

V prvej aktivite projektu sa žiaci navzájom spoznali. Partnerské školy si vymenili fotografie detí v PowerPoint, ktoré doplnili opisom osoby. V druhej aktivite vytvorili deti video s popisom školy, areálu školy a školského systému, ktoré si navzájom prezentovali. Svoje poznatky zhmotnili pri realizácii tretej aktivity: tvorbe posteru o partnerskej škole.

• Deň narcisov

• Pomôžme ľuďom s vážnym ochorením zakúpením žltého narcisu a podporme 22. ročník finančnej zbierky Ligy proti rakovine.

Za Vašu štedrosť ďakujeme!!!

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 15.-19.februára 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača.

Týždeň po zimných prázdninách nastúpili naši žiaci na svoj dlho očakávaný lyžiarsky kurz. Hoci sa u mnohých objavili pochybnosti ako to bude vyzerať na svahu, nakoľko o snehovej nádielke nebolo v posledných týždňoch ani chýru, realita v stredisku Snowparadise Veľká Rača príjemne prekvapila. Snehové podmienky boli veľmi dobré, počasie prialo príjemnej lyžovačke a od 2.dňa aj snehová pokrývka pribúdala každým dňom.
            Svoje lyžiarske schopnosti si žiaci zdokonaľovali každý deň. Veľmi prekvapili hlavne tí, ktorí pred lyžiarskym kurzom nikdy na lyžiach nestáli. Všetci sa naučili základy lyžovania a skúškou im bol posledný zjazd dole Dedovkou, ktorú všetci s úspechom pokorili bez zaváhania.

• Navštívil nás Mikuláš

• Dňa 6.12.2017 zavítal do školy Svätý Mikuláš so svojím sprievodom. Navštívil každú triedu, pozdravil žiakov a za dobré skutky rozdal deťom sladkú odmenu. Rozlúčili sme sa s ním spevom, básňami a riekankami.

• Imatrikulácia prvákov

• Slávnostným sľubom sa naši prváčikovia stali riadnymi žiakmi ZŠ Nesluša. Prajeme im veľa štastia, úspechov v školskej práci a množstvo príjemne prežitých dní v kruhu svojich spolužiakov a kamarátov.

Video si môžete pozrieť:

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy v Nesluša podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a  §3 ods. 10 vyhlášky č. 231/2009 Z.z. o podrobnostiach a organizácií školského roka udeľuje žiakom 8. ročníka ZŠ riaditeľské voľno dňa 22. 11. 2017.

Riaditeľské voľno je poskytnuté z organizačných dôvodov zabezpečenia Celoslovenského  testovania žiakov 5. ročníka T5 – 2017.

Ing. Andrea Špiriaková, riaditeľka ZŠ

• Testovanie 5

• V stredu 22. novembra 2017 sa uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl (T5-2017) Žiaci budú testovaní z matematiky  a zo slovenského jazyka a literatúry.

Žiakom 5.ročníka želáme veľa úspechov!

• Šachové majstrovstvá

• Dňa 9.11.2017 sa šachové družstvo našich žiakov zúčastnilo oblastných majstrovstiev základných škôl v zrýchlenom šachu pre šk.rok 2017/2018, ktoré sa uskutočnili v Žiline. Pre našich šachistov boli tieto majstrovstvá veľmi úspešné. Šimon Láslop získal 1.miesto, Jakub Janec sa umiestnil na 2.mieste a Júlia Láslopová skončila tiež na 2.mieste. Našim žiakom srdečne blahoželáme!

• Svetový deň behu

• Dňa 5.novembra sme si pripomínali Svetový deň behu. Aj naša škola sa zapojila do tejto aktivity a aktívnym behom sme si pripomenuli dôležitosť pohybu pre zdravie.

Najlepší bežci školy:

I.A Simon Kuchta

I.B Kevin Baláž

II.A Michal Lisko

II.B Kristína Burdiaková

III.A Samuel Kutnár

IV.A Alžbeta Plošticová

V.A Adrián Zapalač

V.B Nella Chovaňáková

VI.A Roderick Špiriak

VII.A Kristína Svrčková

VIII.A Samuel Vnuk