• Základné informácie

Poslanie školského klubu detí

Školský klub detí (ďalej ŠKD) je školské zariadenie, ktoré je vnímané ako prechod medzi učením a pobytom dieťaťa v rodinnom prostredí a má funkciu  výchovnú, vzdelávaciu, rekreačnú a regeneračnú.

Náš školský klub ponúka:

• Bezpečný a priateľský priestor
          • Otvorenosť a toleranciu
          • Nestresujúce, estetické prostredie
          • Rozmanitý program
          • Aktivity rozvíjajúce kreativitu
          • Činnosti podporujúce tímovú prácu
          • Podporu iniciatívy, nápaditosti a samostatnosti

Školský klub sa usiluje o harmonickú výchovu človeka. Formou cielenej motivácie sa snaží zapojiť deti do všetkých činností. Jeho poslaním je vytváranie návykov na účelné trávenie voľného času.

Činnosti ŠKD sú členené na:

• odpočinkové
          • rekreačné
          • záujmové

Prevádzka ŠKD

Náš školský klub je otvorený denne od pondelka do piatku v čase od 11:20 hod. do 16:20 hod.

Ranný klub zabezpečuje CVČ pri ZŠ s MŠ v Nesluši od 6:30 hod. do 7:30 hod.

Od 1.11.2023 je výška mesačného príspevku 15 €, príspevok je určený na čiastočnú úhradu nákladov na chod ŠKD.

Dieťa nemá stanovené, kedy musí ŠKD navštevovať. O dĺžke jeho pobytu v ŠKD rozhodujú rodičia v rámci prevádzkových hodín. Rodič je povinný si dieťa vyzdvihnúť v stanovenú prevádzkovú dobu. Na písomnú žiadosť rodiča môže dieťa odchádzať samotné, rodič tým preberie plnú zodpovednosť za príchod domov z hľadiska bezpečnosti.

Materiálne a priestorové zabezpečenie klubu

Školský klub detí sídli v priestoroch základnej školy, na svoju výchovno-vzdelávaciu činnosť využíva priestorové vybavenie školy.

Výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha v triedach určených pre ŠKD

• v každom oddelení sú hračky, spoločenské hry, didaktické pomôcky a športové potreby, stavebnice, kocky, iné hračky
          • pre záujmovú činnosť má klub k dispozícií množstvo materiálu, ktorý sa pravidelne doplňuje
          • v triede sú taktiež počítače s prístupom na internet, televízia, playstation
          • klub má k dispozícií telocvičňu, školské ihrisko

Personálne zabezpečenie ŠKD

O výchovno-vzdelávaciu činnosť detí v ŠKD sa starajú kvalifikované vychovávateľky.

1.  výchovné oddelenie: Mgr. Alena Juračková
          2.  výchovné oddelenie: Mgr. Katarína Čimerová
          3.  výchovné oddelenie: Mgr Iveta Hrubá

Pani vychovávateľky sa prihlásili medzi členov Klubu vychovávateľov pre okres Kysucké Nové Mesto. Budú sa zúčastňovať jeho zasadnutí a tak si vymieňať navzájom skúsenosti, ako i získavať informácie o činnosti ŠKD v rámci okresu. Podľa možnosti sa budú zapájať i do aktivít a akcií organizovaných na našej škole.